Arbatos derinimas su maistu

Arbata Arbata ir maistas HoReCa Juodoji arbata Ulong arbata Žalioji arbata

Tai nuotykis, pilnas skonio ir aromatų. Tūkstančius metų arbata vystėsi kartu su regionine virtuve kaip gėrimas, kuris eina kartu su maistu. Nenuostabu, kad tam tikros arbatos rūšys gerai dera su konkrečiais patiekalais. Be to, puodelis arbatos gali tapti puikiu skonio tiltu iš vieno patiekalo į kitą. Dar svarbiau, kad jis gali būti suporuotas su konkrečiu patiekalu - tai padės užbaigti to patiekalo skoninę kelionę.

Arbata atveria iš tiesų plačias skonio galimybes, panašiai, kaip vynas tik be alkoholio pėdsakų. Geras būdas atrasti natūralias poras - pažvelgti į arbatos regionų virtuvę. Pavyzdžiui, su jūros gėrybėmis niekas negali būti geriau nei japoniškos žaliosios arbatos - tokios kaip Sencha ar Genmaicha. Žalioji arbata (įskaitant arbatas iš Kinijos, Korėjos ir Vietnamo) yra puiki žuvies patiekalų palydovė. Ryžiai ir žalioji arbata tinka natūraliai.

Šviesus vulongas kartais priskiriamas prie žaliosios arbatos. Ši arbata turi daugiau saldumo dėl sunkesnio „kūno“, ji puikiai dera su šukutėmis, omarais ir kitomis turtingomis jūros gėrybėmis. Stipresni skoniai, pavyzdžiui, ant grotelių keptas maistas, antiena gerai derinami su tamsesniais vulongais.

Juodosios arbatos skonis varijuoja nuo lengvo Darjeeling iki labai paryškinto, karamelinio Assam. Prie šios arbatos patiekiami išraiškingo skonio patiekalai: mėsa, karis, pyragaičiai ir kt.

Brandinta, išraiškingo skonio puerh arbata kilusi iš Yunnan provincijos, kuri yra toli nuo jūros pakrantės, ši arbata tinka su vištiena, mėsa, miško grybais, keptais, troškintais riebesniais patiekalais.

Autorė: Inata Lukoševičienė

Foto: Whittard kolekcija


Ankstesnis įrašas Naujausias įrašas