Svarbiausias arbatos stalo indas. Kokį arbatinuką rinktis?

Arbatos indai Naudingi patarimai Popiečio arbatėlė

“Kelias į dangų veda per arbatinuko snapelį.” /senovės Rytų išmintis/

Tikras arbatos mylėtojas žino, kaip svarbu išsirinkti patį tinkamiausią ir geriausią indą, kad kasdienis arbatos ritualas būtų malonus, lengvas, o paruoštas gėrimas – išskirtinio skonio ir aromato. Kokybiškas ir tinkamai pasirinktas arbatinukas - tai ne tik stalo serviruotės estetika, elegancija, nuotaika, bet ir arbatos ruošimo kokybė. Gėrimo skonis ir aromatas taip pat labai priklauso nuo šio indo. Ar žinojote, pavyzdžiui, kad netinkamai naudojamas arbatinukas gali pakeisti, net sugadinti arbatos skonį? 

Porceliano arbatinukas. XVIII a., Kinija. Foto: UK Tea Academy

Arbatos indai, kaip ir pačios arbatžolės, arbatos ruošimo ir vartojimo tradicijos į Vakarų Europą atkeliavo iš Rytų. Pirmuosius arbatinukus iš Kinijos atgabeno olandų pirkliai. Tiek arbatžolės, tiek arbatos indai tuo metu buvo nepaprastai brangūs, prieinami tik turtingiausiems visuomenės sluoksniams ir simbolizavo išskirtinę prabangą. XVIII a. pradžioje, Europoje pradėjus vystyti keramikos ir porceliano gamybą, arbatos indai tapo prieinamesni ne tik patiems turtingiausiems visuomenės sluoksniams. XVIII amžiuje taip pat susiformavo europietiškasis arbatos serviravimo etiketas, atsirado daug indų ir stalo įrankių, kurie naudojami iki šiol: desertinės lėkštės ir padėklai, žnyplės cukrui, arbatos sieteliai, įrankiai desertui, ir panašūs daiktai. Pirmuosius arbatinukus europiečiai gamino tiesiog kopijuodami Kinijos ar Japonijos tradicinius arbatos indus. Ilgainiui, stilius keitėsi, europietiškėjo, o porceliano meistrų darbai tobulėjo. Puošybai buvo naudojama ne tik įmantri tapyba, bet ir perlamutras, dramblio kaulas, bei brangieji metalai, kaip auksas, sidabras. Prabangūs arbatos servizai buvo tikri meno kūriniai, kainavo nemažus pinigus, buvo laikomi šeimos gerovės ir pasididžiavimo simboliu ir kruopščiai saugomi, bei perduodami iš kartos į kartą. Šiuolaikinė visuomenė labiau vertina ne prabangos demonstravimą, o praktiškumą, patogumą, sveikatai daromą poveikį, bei tvarumą. Renkantis arbatinuką dabar svarbiausia yra jo funkcionalumas ir kokybė.

Taigi, iš ko pagamintas geras arbatinukas?

Ekspertai rekomenduoja rinktis iš boro silikato stiklo ar porceliano pagamintus arbatinukus, vengti reikėtų metalo indų. Naudojant keramikos ar fajanso arbatinuką, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus – tai „kvėpuojančios“, porėtos medžiagos, ir ilgainiui jų paviršiai prisisotina gaminamos arbatos skonio ir aromato, todėl tokį arbatinuką reikėtų naudoti tik vienos rūšies arbatos ruošimui, ir vengti intensyvių aromatų, dirbtiniais skoniais pagardintų arbatų.

Tiek stiklas, tiek porcelianas puikiai tinka bet kokios rūšies arbatai ruošti, nes šios medžiagos (skirtingai, nei molis ar metalas) neturės įtakos skoniui. Stiklas žinomas kaip tvarus, ilgaamžis ir atsparus karščiui. Tačiau tai nėra vienintelės priežastys, kodėl šios medžiagos arbatinukai yra taip aukštai vertinami profesionalų. Stiklo privalumas – matyti besiskleidžiančius arbatos lapelius. Kai kurie arbatos mėgėjai pastebi, kad matydami užpilų spalvas, kai jie vystosi, arba matydami lapų formas jiems besiskleidžiant, jie susieja juos su augalu ar gamta, iš kurios kilo arbata. Stebėdami savo arbatos spalvą visada žinosite, kada ji paruošta.

Foto: Fuji boro silikato stiklo arbatinukas

Ypač aukšta kokybe pasižymi boro silikato stiklas – tai stiklo rūšis, kuri netrūkinėja esant dideliems temperatūros pokyčiams, kaip paprastas stiklas. Jis puikiai tinka karštiems gėrimams ir dėl to, kad padeda išlaikyti pastovią skysčio temperatūrą. Keturi argumentai, kodėl stiklinis arbatinukas toks patrauklus:

  1. Boro silikatinis stiklas yra tvirtas. Tai patvarus pasirinkimas stikliniams indams, naudojamiems kasdien, be to jis yra lengvas. Atsargiai naudojant, boro silikatinis stiklas gali tarnauti metų metus. Gražu ir patogu!
  2. Boro silikatinis stiklas technologiškai nebrangus. Gaminamas iš dviejų cheminių medžiagų: boro trioksido ir silicio dioksido, procesas technologiškai nesudėtingas, todėl poveikis aplinkai nedidelis. Be to, ši medžiaga labai saugi naudoti!
  3. Boro silikatinis stiklas atsparus rūgštinei erozijai. Kai kurie gėrimai gali sukelti rūgšties eroziją, tačiau boro silikatinis stiklas yra atsparus rūgštims! Nereikia jaudintis dėl kenksmingų toksinų, kurie gali patekti į jūsų arbatos puodelį.
  4. Arbatinukų dizainas - be ribų! Boro silikatinis stiklas yra elastingesnis, nei kitų rūšių stiklas, tai suteikia daugiau galimybių kūrybiškai kurti arbatinuko dizainą!

Iš porceliano pagamintas arbatinukas vėsta dar lėčiau, nei stiklinis. Tai puikiai tinka tamsesnėms vulong ir juodosioms arbatoms, tokioms kaip pusryčių arbata, kurios brandinamos iš lėto, kad skonis taptų sodrus ir išraiškingas. Pagrindinis porceliano trūkumas – tai pakankamai trapi ir brangi medžiaga.

Reikėtų vengti metalo

Metalas yra labai efektyvus šilumos laidininkas, todėl į metalinį arbatinuką įpylus karšto vandens, šiluma bus kaupiama metale, o ne vandenyje. Kadangi vanduo greitai atvėsta, dažniausiai nebelieka pakankamai šilumos, kad arbatžolių lapeliai pilnai atiduotų visą savo skonį, todėl tokiame inde pagamintos arbatos skonis bus silpnas.

Foto: JING ketaus arbatinukas "Tetsubin"

Ketaus arbatinukas (Tetsubin)

Tai kelių šimtmečių Japonijos arbatos istorija. Japonijoje jis naudojamas kaip virdulys, o ne kaip arbatinukas arbatžolėms plikyti. Užpildytas šviežiu vietiniu vandeniu, kaitinamas ant anglies kol pasiekia reikiamą temperatūra, ir tokiu vandeniu užpilamos arbatžolės. Verdant vandenį, ketaus molekulės paveikia mineralinę vandens struktūrą, o tai gali padėti išryškinti tam tikrus arbatos skonio niuansus.

Sunkus, aukšto atsparumo metalas simbolizuoja ilgaamžiškumą ir solidžią kokybę. Tetsubin puikiai išlaiko šilumą. Šie arbatinukai dažnai yra gražūs kūriniai, ir nenuostabu, kad, atkeliavę į Europą, greitai išpopuliarėjo. Gaila tik, kad jų pirminė paskirtis nepasiekė europiečių buities  – pas mus jie naudojami kaip arbatinukai arbatžolėms plikinti. Tačiau ekspertai teigia, kad ketaus arbatinuke pagaminta arbata dažnai būna silpna ir neišraiškinga.

Ankstesnis įrašas